Szkoła w Bobowej z grantem na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych

W Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bobowej, w ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, została przekazana umowa grantowa na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych. W wydarzeniu udział wzięła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Szkoła w Bobowej z grantem na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych

Umowy zostały przekazane w ramach projektu, którego celem jest przyznanie 22 grantów dla szkół, po jednym w każdym małopolskim powiecie. Otrzymane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych, pomocy dydaktycznych oraz oprogramowania w celu umożliwienia transformacji cyfrowej tych szkół i wprowadzenia do nich elementów nauczania metodą STEAM z wykorzystaniem koncepcji Kompetencji 4.0. Transformacja będzie realizowana w ramach projektu koordynacyjnego pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna - nowy model nauczania”.


W trakcie trwania projektu, dokonane będą zmiany dotyczące sposobu uczenia, organizacji szkoły i infrastruktury, tak aby szkoła stała się Szkołą Modelową, która będzie liderem we wdrażaniu rozwiązań cyfrowych w procesie nauczania i rozwoju kompetencji uczniów przydatnych w czasach Przemysłu 4.0 i dynamicznego rozwoju technologii cyfrowych - powiedziała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.


Przypomnijmy, że działania w ramach inicjatywy szkół modelowych nie oznaczają tylko modernizacji infrastruktury lecz realizację systemowych zmian w zakresie kompetencji cyfrowych czyli nabycia niezbędnej wiedzy i umiejętności przez całą społeczność szkolną - nauczycieli, uczniów, rodziców, aby być szkołą XXI wieku.


Umowy grantowe na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych otrzymały już m.in. szkoły w Nowym Sączu i Świniarsku.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować