Pogoda - Sądeckie.pl14

Dzisiaj jest: 14. 04. 2021
Do końca roku: 261 dni
Jakość Powietrza

Technikum informatyczne w ZSP w Krynicy-Zdroju nie tylko dla chłopców

Technikum informatyczne w ZSP w Krynicy-Zdroju nie tylko dla chłopców

Technikum informatyczne w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju to jeden z popularniejszych kierunków, wybierany głównie przez chłopców, ale również dziewczyny!

To propozycja dla osób, które chcą zostać programistami stron i aplikacji internetowych, języków obiektowych, administratorami sieci i grafikami komputerowymi – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. - Zajęcia przygotowują między innymi do uruchomienia własnego biznesu lub kontynuowania nauki na kierunkach technicznych.


Uczniowie Technikum informatycznego uczą się instalować systemy operacyjne (Windows, Windows NT-server, GNU/Linux) i nimi zarządzać; naprawiać komputery, projektować i montować sieci komputerowe; zarządzać sieciami komputerowymi, serwerami w sieciach lokalnych oraz serwerami Internetowymi.


Ponadto, po ukończeniu nauki potrafią konfigurować urządzenia sieciowe, tworzyć strony internetowe za pomocą edytorów stron www w językach HTML, CSS, Java Script, PHP, posługiwać się programami do tworzenia i obróbki grafiki oraz programami do tworzenia animacji – dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz.


Szczegóły: http://krynica.szkola.pl/.../tec.../technikum-informatyczne


Źródło: SPNS, fot. ZSP Krynica-Zdrój

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować