Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Tegoroczna edycja Festiwalu Zawodów w formie on-line

Tegoroczna edycja Festiwalu Zawodów w formie on-line

Przed nami wyjątkowa odsłona Festiwalu Zawodów w Małopolsce. Tegoroczna edycja wydarzenia, która rozpocznie się już 10 czerwca, odbędzie się w formule on-line. Na wszystkich tych, którzy chcą zapoznać się z bogatą ofertą kształcenia zawodowego w Małopolsce czekają inspirujące prezentacje szkół branżowych i techników, szkół i uczelni medycznych z całej Małopolski, a do tego rozmowy ze przedstawicielami świata mediów, kultury, edukacji i nauki, biznesu, samorządu, konsultacje i ciekawe pokazy.

Festiwal Zawodów w Małopolsce to przedsięwzięcie organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Formuła Festiwalu ma charakter branżowy i polega na prezentacji zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe oraz szkoły wyższe. Prezentacje uzupełniają przedstawiane przez małopolskich przedsiębiorców możliwości zatrudnienia w danym zawodzie.


Tegoroczny Festiwal będzie prowadzony w formie Studia Festiwalowego - relacji na żywo ze studia telewizyjnego przygotowanego specjalnie na to wydarzenie. Przygotowane zostały dwa programy: Studio Zawodów oraz Studio Medyczne - Streaming Studio Festiwalowe LIVE 10-11 czerwca 2021.


Na zainteresowanych czekają ciekawe prezentacje zawodów, szkół branżowych i techników oraz szkół i uczelni medycznych z całej Małopolski, a do tego rozmowy ze przedstawicielami świata mediów, kultury, edukacji i nauki, biznesu, samorządu, konsultacje i ciekawe pokazy. Oprócz szkół, swoją ofertę zaprezentują również służby mundurowe: policja, wojsko, straż pożarna, straż graniczna oraz straż miejska.


Dodatkowo 14 czerwca w ramach panelu Spotkania z przedsiębiorcą, uczniowie będą mogli uczestniczyć w webinariach, warsztatach on-line i konkursach prowadzonych przez przedsiębiorców i Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego.


Festiwal, na przestrzeni lat, stał się ważnym miejscem spotkań uczniów podejmujących decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej na poziomie szkoły ponadpodstawowej i często także o wstępnym wyborze zawodu, jaki będą wykonywać w życiu. Dlatego serdecznie zachęcam do udziału w tym wyjątkowym, inspirującym wydarzeniu - mówi marszałek Witold Kozłowski.


Zapraszam serdecznie wszystkich młodych mieszkańców regionu do śledzenia tegorocznej odsłony Festiwalu Zawodów. Jestem pewna, że prezentacja bogatej oferty kształcenia zawodowego w Małopolsce i konsultacje z fachowcami pomogą Wam podjąć właściwe decyzje dotyczące Waszej przyszłości zawodowej - podkreśla Marta Malec-Lech z zarządu województwa.


Udział w Festiwalu jest bezpłatny – informacje o spotkaniach oraz rejestracji dostępne są pod adresem www.zawodowa.malopolska.pl.


Festiwal Zawodów w Małopolsce uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować