To był niezwykły dzień dla miłośników pływania. Na Jeziorze Rożnowskim odbył się I Powiatowy Maraton Pływacki

To był niezwykły dzień dla miłośników pływania. Na Jeziorze Rożnowskim odbył się I Powiatowy Maraton Pływacki w Bartkowej Posadowej, który zgromadził prawie 50 zawodników z różnych kategorii wiekowych i umiejętności. Każdy z nich miał do pokonania dystans od 650 m do 4,5 km.

To był niezwykły dzień dla miłośników pływania.  Na Jeziorze Rożnowskim odbył się I Powiatowy Maraton Pływacki

Wśród uczestników znalazł się również starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który był inicjatorem tej imprezy. Starosta zajął II miejsce w swojej kategorii i podzielił się swoimi wrażeniami.


 Jestem bardzo zadowolony z tego, jak przebiegł maraton – powiedział starosta Marek Kwiatkowski. – To była pierwsza edycja, a frekwencja przerosła moje oczekiwania. Widziałem wiele uśmiechniętych twarzy i radości z osiągniętych wyników. Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za udział i sportową rywalizację!


Bezpieczeństwo pływaków zapewniali ratownicy WOPR i kajakarze z KS Start w Nowym Sączu, którzy towarzyszyli im na trasie.


To była świetna okazja do promocji pływania i ratownictwa wodnego – dodał Dariusz Gerhardt, prezes sądeckiego WOPR. – Cieszę się, że mamy tak wielu młodych i zdolnych ratowników, którzy chcą się rozwijać i pomagać innym. Mam nadzieję, że dzięki takim wydarzeniom jak dzisiejszy maraton, pływanie stanie się jeszcze bardziej popularne i docenione. To zdrowy i przyjemny sport!


W maratonie wziął udział także Marian Dobosz, członek Zarządu Nowosądeckiego (dystans 650 m), a dopingowali go m.in.: wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, Zofia Nika – członek Zarządu PN, skarbnik Powiatu Małgorzata Bochenek, sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk, radna Maria Barbara Szarota oraz Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.


Więcej zdjęć i wyniki tutaj.


Źródło: UMNS, fot. Maria Olszowska


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować