Trwa modernizacja oświetlenia drogowego w miejscowości Mystków

Wójt Gminy Andrzej Stanek doglądał trwającej budowy oświetlenia drogi gminnej „Okrągłe-Krzyżówka” w miejscowości Mystków.

Trwa modernizacja oświetlenia drogowego w miejscowości Mystków

Koszt realizacji inwestycji wynosi 120 000,00 zł. W ramach zadania zostanie wykonanych oświetlenie drogowe wyposażone w energooszczędne oprawy LED o łącznej długości 1 kilometra. W ciągu najbliższych dni rozpoczną się również prace związane z budową oświetlenia drogi gminnej oznaczonej jako dz. ew. 3085 oraz 3044 w sołectwie Kamionka Mała.


To kolejna inwestycja wykonana przez Gminę Kamionka Wielka związana z modernizacją oświetlenia drogowego. Należy przypomnieć, iż w bieżącym roku przeprowadzono kompleksową wymianę 351 sztuk opraw oświetlenia sodowego na nowe energooszczędne oprawy ze źródłem LED, zlokalizowane w ciągach dróg gminnych oraz powiatowych.


Jak podkreśla Wójt Gminy wymiana opraw drogowych na nowoczesne, LED-owe źródła światła prowadzi nie tylko do znaczącej redukcji kosztów zużycia energii elektrycznej, ale przede wszystkim ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowników dróg.


Źródło: Gm. Kamionka Wielka

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować