Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

W Gminie Łososina Dolna rusza kolejna inwestycja drogowa

W Gminie Łososina Dolna rusza kolejna inwestycja drogowa

Rozpoczęły się prace związane z inwestycją drogową pn.: Modernizacja drogi gminnej nr 292541 K Łososina Dolna – Tłoki koło Stosura w km 0+002,50 – 0+509,20 w miejscowości Łososina Dolna.

Wykonawcą inwestycji jest firma „ZIBUD” z Kamienicy. Całkowita wartość zadania opiewa na kwotę 513 749,51 zł. Zgodnie z umową termin zakończenia prac planowany jest na 29 lipca 2022 r.


W ramach przedsięwzięcia wykonana zostanie podbudowa drogi z kruszywa łamanego wraz z uzupełnieniem nawierzchni pobocza, wymiana korytek betonowych i przepustów oraz położenie warstwy wiążącej i ścieralnej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego.


Przypomnijmy, że inwestycja została dofinansowana ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Staramy się ciągle podnosić standard życia w naszej gminie. Infrastruktura drogowa jest istotnym jego elementem. Ten odcinek drogi jest w złym stanie i wymaga oczekiwanej przez mieszkańców modernizacji - powiedział Radny Gminy Łososina Dolna Sławomir Bryniak.


Nie zwalniamy inwestycyjnego tempa. Wciąż jest jeszcze sporo do zrobienia, ale mogę z satysfakcją powiedzieć, że to już kolejna droga, która przejdzie gruntowną modernizację, co poprawi komfort i bezpieczeństwo osób z niej korzystających. Bardzo się cieszę, że już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpiecznej, wygodnej i nowoczesnej drogi - mówi wójt gminy Andrzej Romanek.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować