Pogoda Nowy Sącz

12

Dzisiaj jest: 12. 08. 2022 Dni od początku roku: 223 Dni do końca roku: 141
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Trwa remont drogi w Koniuszowej zniszczonej podczas ulewnych deszczów i trąby powietrznej

Trwa remont drogi w Koniuszowej zniszczonej podczas ulewnych deszczów i trąby powietrznej

Trwa remont ponad kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Koniuszowej (gmina Korzenna) zniszczonej podczas ulewnych deszczów i trąby powietrznej, która przeszła przez ten teren w czerwcu tego roku. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z Zofią Niką - członkiem Zarządu Powiatu Nowosądeckiego sprawdzali na miejscu zaawansowanie prac.

Droga była w fatalnym stanie - mówi starosta Marek Kwiatkowski. - Przyczyniły się do tego ostatnie ulewne opady deszczu i przejście trąby powietrznej. Wraz z Zarządem Powiatu podjąłem więc decyzję o remoncie nawierzchni - to popularna trasa wśród kierowców. Naszym głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno kierowcom, jak i pieszym. A do tego potrzebne są dobrej jakości drogi, pobocza i oznakowanie.


Oprócz nowego asfaltu, zostanie wymieniona zniszczona podbudowa drogi, będą poszerzone pobocza i odtworzone rowy.


Szybki remont tej drogi był konieczny - dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Inwestycja jest w całości finansowana z budżetu Powiatu Nowosądeckiego, a koszt prac przekracza 1,3 miliona złotych.


Dziękuję staroście za tak szybką decyzję o remoncie drogi - mówi członek Zarządu Zofia Nika. - Mieszkańcy bardzo na to czekali. Byli przerażeni ogromem strat poczynionych przez żywioł i oczekiwali na pomoc. Już pod koniec września będą mogli bezpiecznie jeździć po nowej nawierzchni.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować