Trwają Dni Jeziora Rożnowskiego. W ramach cyklu imprez w sobotę odbyły się „Fasolowe Żniwa"

Trwają Dni Jeziora Rożnowskiego. W ramach cyklu imprez, w minioną sobotę odbyły się „Fasolowe Żniwa" w Rożnowie. Wziął w nich udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski - impreza odbywała się pod jego patronatem.

Trwają Dni Jeziora Rożnowskiego. W ramach cyklu imprez w sobotę odbyły się „Fasolowe Żniwa"

Starosta wraz z wójtem gminy Gmina Gródek nad Dunajcem zmierzyli się w konkurencji obierania fasoli na czas (wygrał starosta), a następnie, wraz z Janina Molek - królową fasoli - degustowali potrawy z fasoli i wybierali te najsmaczniejsze. W konkursie wystartowało sześć drużyn. Członkom jury najbardziej smakowały gołąbki z fasolą przygotowane przez Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne "Pogórze" (I miejsce) oraz zupa toskańska z fasolą serwowana przez @KGW Kreatywne kobiety z Rożnowa (II miejsce) i kociołek fasolowy przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Siennej (III miejsce).


Kolejne miejsca zajęły: Koło Gospodyń Wiejskich w Lipie za grochówkę z fasolą, Stowarzyszenie dla Rozwoju i Integracji Wsi Przydonica Złoty Orkisz za krokiety z fasolą i Koło Gospodyń Wiejskich Bartkowa za bezglutenowe wegetariańskie babeczki z fasolą.


Wszystkie potrawy były wyśmienite - powiedział starosta Marek Kwiatkowski. - Niewiarygodne, ile rzeczy można zrobić z fasoli i jak świetnie smakują. Dziękuję wszystkim, którzy je przygotowali i promują fasolę wśród mieszkańców Sądecczyzny. O wyjątkowości tych potraw świadczył fakt, że bardzo szybko znikały z talerzy osób zgromadzonych na Fasolowych żniwach.


W programie sobotniej imprezy zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury Gródek nad Dunajcem, był m.in. Rajd Rowerowy (starosta i wójt wręczali nagrody uczestnikom), loteria fantowa, występy muzyczne, pokazy ratownictwa, pokaz zumby, a wieczorem - występ grupy „Pogwizdani” oraz impreza taneczna.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować