Trwają prace nad rozbudową Szkoły Podstawowej w Stadłach

W Stadłach trwają prace nad rozbudową Szkoły Podstawowej, która ma zwiększyć komfort i jakość nauczania. Nowy budynek szkoły będzie miał nowoczesne sale dydaktyczne, salę gimnastyczną, jadalnię i łącznik z istniejącym budynkiem. Wykonawcą inwestycji jest firma KOMPLEX-BUD Józef Wójcik.

Trwają prace nad rozbudową Szkoły Podstawowej w Stadłach

Projekt rozbudowy szkoły jest odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnej, która oczekuje lepszych warunków edukacyjnych i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Szkoła ma być miejscem przyjaznym i bezpiecznym, gdzie uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty i zainteresowania.


"Stary budynek szkoły ma ponad 100 lat i wymaga remontu. Nowy budynek będzie nowoczesny i funkcjonalny, a jednocześnie nawiązywać będzie do tradycji i historii szkoły. Będzie tu także sala gimnastyczna, boiska, siłownia, plac zabaw i biblioteka. Chcemy stworzyć szkołę, która będzie dumą naszej gminy" - mówi Małgorzata Jawor, dyrektor szkoły.


Inwestycja obejmuje także zagospodarowanie terenu wokół szkoły, budowę budynku gospodarczego, przyłącza mediów i ogrodzenia. W sumie koszt rozbudowy szkoły wyniesie ponad 10 milionów złotych. Prace mają się zakończyć w 2024 roku.


Źródło: Gm. Podegrodzie

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować