Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

„Turystyczna Perła Powiatu Limanowskiego 2021” wybrana. Kto zwyciężył?

„Turystyczna Perła Powiatu Limanowskiego 2021” wybrana. Kto zwyciężył?

Znamy laureatów drugiej edycji plebiscytu na „Turystyczną Perłę Powiatu Limanowskiego 2021”, którego celem jest promowanie najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc na terenie powiatu limanowskiego.

„Turystyczną Perłą Powiatu Limanowskiego 2021″ została Ścieżka Dydaktyczno – Przyrodnicza na górze Paproć. W czwartek 28 października br. Statuetkę i okolicznościowy list na ręce Wójta Gminy Tymbark Pawła Ptaszka wręczył Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wraz z Zarządem Powiatu Limanowskiego.


Plebiscyt odbywał się w dwóch etapach. W pierwszym za pomocą formularza on-line każdy mógł zgłosić swoja propozycję kandydata do tytułu. Spośród nadesłanych zgłoszeń internauci w drodze głosowania internetowego wyłonili zwycięzcę.


Ścieżka Dydaktyczno – Przyrodnicza na górze Paproć, uzyskała 52,3% wszystkich oddanych głosów. Na drugim miejscu znalazł się Kasina Bike Park, a trzecie miejsce przypadło w udziale Chacie „na końcu” Świata w Słopnicach.


Do plebiscytu zgłoszone były również następujące obiekty:
 1. Pasieka u Jakubka, Łostówka
 2. Mogielica
 3. Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjno – Rekreacyjny na Śnieżnicy
 4. Skiełek w gminie Łukowica
 5. Wieża widokowa pod Jaworzem
 6. Wystawa Przyrodnicza Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej
 7. Tężnia solankowa w Parku hrabiów Wodzickich w Porębie Wielkiej
 8. Szlak Velo Limanowski
 9. Góra Szczebel z punktem widokowy na Kasinkę Małą
 10. Gospodarstwo agroturystyczne „Widokówka” Łososina Górna
 11. Dwór w Świdniku
 12. Baza Szkoleniowo – Wypoczynkowa Lubogoszcz

O Turystycznej Perle Powiatu Limanowskiego 2021: Ścieżka Dydaktyczno – Przyrodnicza na górze Paproć
Ścieżka Dydaktyczno – Przyrodnicza na górze Paproć (645 m. n.p.m.) im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK została oficjalnie otwarta 10 czerwca tego roku podczas Rajdu Górskiego „Szlakiem Papieskim” na trasie Tymbark – Góra Paproć -Tymbark.


Projekt turystyczno – edukacyjny powstały na terenie Gminy Tymbark to możliwość odbycia interesującej wycieczki oraz miłego spędzenia czasu wśród zieleni. Dziesięć tablic informacyjnych zamieszczonych na wyznaczonej, malowniczej trasie, zawiera informacje między innymi o drzewostanie, gatunkach lasotwórczych, ptakach i zwierzynie leśnej, grzybach oraz paprociach i mchach i charakterystykę tutejszego ekosystemu górskiego.


Na trasie roztacza się również panorama przedstawiająca szczyty górskie: Mogielicę, Łopień oraz Modyń. Na ścieżce nie brak również informacji o historii regionu, związanej m.in. z lokalnym ruchem partyzanckim czasów II Wojny Światowej.


Projekt powstał przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży, jednak każdy turysta znajdzie tu mnóstwo interesujących informacji pozwalających lepiej poznać urokliwy region i środowisko Paproci. To wyjątkowe połączenie aktywnego wypoczynku, ekologii i nauki. Ważnym celem ścieżki edukacyjnej jest zwiększenie świadomości ekologicznej, zwłaszcza wśród młodego pokolenia jak również tworzenie więzi z regionem i jego przyrodą.


Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować