Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Uczennica ZSP w Krynicy-Zdroju laureatką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Uczennica ZSP w Krynicy-Zdroju laureatką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju - Wiktoria Sekuła z klasy 3ABp LO laureatką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

W Nowym Sączu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”. Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie. Była to już kolejna jego edycja. W pierwszym etapie uczniowie przygotowali prezentację i pracę na tematy opracowane przez organizatorów konkursu. Etapy drugi i trzeci polegały na napisaniu testu i odpowiedzi ustnej na pytania sprawdzające znajomość historii naszego regionu.


Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju reprezentowali w nim Wiktoria Sekuła z klasy 3 ABp LO i Łukasz Choroszczak z klasy 2C LO.


- Miło nam poinformować o sukcesie Wiktorii, która została laureatką konkursu i z racji zajęcia trzeciego miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych otrzymała nagrodę w postaci stypendium z Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków. To pierwsza w historii naszej szkoły laureatka tego konkursu, która dzięki znajomości historii Sądecczyzny zdobyła stypendium - mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz.


Łukasz Choroszczak zdobył dyplom finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Opiekunem uczniów był Włodzimierz Godek - nauczyciel historii.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować