Pogoda Nowy Sącz

5

Dzisiaj jest: 05. 12. 2023 Dni od początku roku: 338 Dni do końca roku: 26
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Uczennica ZSP w Krynicy-Zdroju powalczy o indeks

Julia Ciastoń - uczennica klasy 3ab LO o profilu medyczno-ratowniczym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju awansowała do etapu okręgowego XXX edycji Olimpiady Zdrowia Polskiego Czerwonego Krzyża z Biedronką, który wkrótce odbędzie się w Krakowie.

Uczennica ZSP w Krynicy-Zdroju powalczy o indeks
Julia wygrała w etapie rejonowym w kategorii szkół ponadpodstawowych i będzie reprezentować szkołę i Szkolne Koło PCK ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju w kolejnym etapie olimpiady - mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz. - Finaliści powalczą o indeksy Uniwersytetu Opolskiego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.


Na każdym etapie olimpiady uczestnicy rozwiązują test wiedzy, obejmujący zagadnienia związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promowaniem aktywności fizycznej, ekologii, w tym przeciwdziałania marnowania żywności i surowców.


Dodatkowo każdy z uczestników olimpiady przeprowadza w swojej społeczności szkolnej i lokalnej akcję prozdrowotną - promującą zdrowy styl życia, która jest prezentowana i oceniana podczas etapu okręgowego i ogólnopolskiego - dodaje dyrektor szkoły.


Opiekunem uczennicy jest Rafał Bieniek.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować