Uczennice ZSP w Nawojowej z sukcesami w konkursie matematycznym

Kamila Falkiewicz – uczennica klasy 4A Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej zdobyła srebrny medal i tym samym II miejsce w Polsce w konkursie Maks Matematyczny. Ponadto zdobyła I miejsce w województwie, zdobywając aż 697 punktów w kategorii L04. W sumie, w konkursie wzięło udział blisko 3000 uczniów z około 300 szkół z całego kraju.

Uczennice ZSP w Nawojowej z sukcesami w konkursie matematycznym

Z uczestniczkami konkursu z ZSP w Nawojowej spotkał się starosta Marek Kwiatkowski.


Matematyka to królowa nauk, a jej połączenie z technologią i grami komputerowymi wymaga szerokiej wiedzy i umiejętności. Gratuluję tak wysokich wyników – mówił starosta Marek Kwiatkowski.


W Ogólnopolskim Konkursie Maks Matematyczny wzięło udział aż 18 uczniów z naszej szkoły – mówi dyrektor placówki Michał Bulzak. – Z uczniami pracuje Agnieszka Woźniak. Konkurs odbył się w trzech kategoriach L01, L03 oraz L04 i w każdej z nich nasi uczniowie uzyskali bardzo wysokie miejsca.


W kategorii L01 najlepsza w województwie okazała się uczennica klasy 1B - Aleksandra Tokarczyk, która znalazła się w 15% najlepszych uczestników w Polsce.


W kategorii L03, druga w województwie jest uczennica z klasy 3Dp - Ewelina Job, która znalazła się w 10% najlepszych uczestników w Polsce.


W kategorii L04, trzecia w województwie jest uczennica z klasy 4A - Justyna Buczkowska, która znalazła się w 15% najlepszych uczestników w Polsce.


Zadaniem konkursowym uczestników konkursu było rozwiązywanie dwóch zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych – dodaje nauczycielka Agnieszka Woźniak. – Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs wymaga wiedzy i umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych.


Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy II, uczniów szkół średnich z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku.


W spotkaniu z laureatkami olimpiady wzięła również udział Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować