Uczniowie LO w Starym Sączu świętowali dzień patronki szkoły

Dzień Patronki to okazja do podsumowania osiągnięć i planów szkoły, która nosi imię wybitnej naukowczyni. Tak było również w Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu, które 7 listopada 2023 roku świętowało 75-lecie swojego istnienia. Wśród gości honorowych znalazł się członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Edward Ciągło.

Uczniowie LO w Starym Sączu świętowali dzień patronki szkoły

Podczas uroczystości odbyło się tradycyjne ślubowanie pierwszoklasistów, którzy zobowiązali się do godnego reprezentowania szkoły i dbania o jej dobre imię. W tym roku do społeczności licealnej dołączyło 110 młodych ludzi z różnych miejscowości powiatu.


Wyróżnieniem dla szkoły było wręczenie statuetki „PRZYJACIELA LICEUM” Agnieszce Wójcik, właścicielce firmy Pufy.pl, która od lat wspiera działania edukacyjne i kulturalne LO. Statuetka jest wyrazem wdzięczności i uznania dla osób, które angażują się w rozwój szkoły.


Uczniowie klasy 2 C i 2 D zaprezentowali część artystyczną pod tytułem „Nasza szkoła dodaje skrzydeł”, w której pokazali swoje talenty i pasje. Była to piękna i wzruszająca podróż przez historię szkoły i jej patronki.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować