Uczniowie z ZS im. Władysława Orkana w Marcinkowicach otrzymali akty nominacyjne na wyższe stopnie uczniowskie

W dniu 19 marca, w Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, odbyło się uroczyste wręczenie aktów nominacyjnych na wyższe stopnie uczniowskie dla 38 uczniów klas o profilu „Bezpieczeństwo publiczne”.

Uczniowie z ZS im. Władysława Orkana w Marcinkowicach otrzymali akty nominacyjne na wyższe stopnie uczniowskie

Ceremonia miała miejsce w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie szef sądeckich policjantów osobiście wręczył dyplomy. Udział w wydarzeniu wziął również pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji, mł. insp. Adam Bukański, który wraz z dyrekcją szkoły i nauczycielami pogratulował uczniom ich osiągnięć.

Wizyta w komendzie była również okazją do zdobycia wiedzy o pracy policji. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z rolą i zadaniami Policji, strukturą organizacyjną jednostki oraz codziennymi obowiązkami funkcjonariuszy. Podczas zwiedzania budynku, młodzież miała okazję zobaczyć pracę służby dyżurnej i technika kryminalistyki, a także obejrzeć pokaz broni używanej przez policję.

Spotkanie to miało na celu nie tylko wyróżnienie uczniów za ich sukcesy, ale również zachęcenie ich do rozważenia kariery w służbach mundurowych.

Źródło: KMPNS


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować