Uczniowie z ZS w Tymbarku z wizytą Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej

17 kwietnia, limanowska komenda gościła w swoich murach uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku. To niecodzienna okazja pozwoliła młodzieży poznać „od podszewki” pracę limanowskich funkcjonariuszy.

Uczniowie z ZS w Tymbarku z wizytą Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej

Codzienną służbę policjantów najlepiej opisać na przykładach. Uczniowie klasy policyjnej mieli okazję odwiedzić Komendę Powiatową Policji w Limanowej i spotkać się z funkcjonariuszami. Co ciekawe, na ich trasie pojawiło się wiele atrakcji:

  • Spotkanie z Komendantem: Młodzież miała możliwość odwiedzenia gabinetu Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej, mł. insp. Marcina Saka.
  • Policjanci drogówki: Ci funkcjonariusze zaprezentowali ambulans pogotowia wypadkowego, motocykle policyjne oraz różne urządzenia używane w codziennej służbie.
  • Policyjne psy służbowe: Wzbudziły duże zainteresowanie uczniów.
  • Technik kryminalistyki: Przedstawił proces zabezpieczania śladów linii papilarnych.
  • Umundurowanie i broń: Prezentacja umundurowania używanego podczas zabezpieczania imprez masowych oraz pokaz broni przez instruktora wyszkolenia strzeleckiego.
  • Zwiedzanie pomieszczeń dla osób zatrzymanych: Ostatnia atrakcja pozwoliła uczniom zobaczyć miejsce, gdzie przetrzymuje się osoby zatrzymane.

To spotkanie stanowiło okazję do zapoznania się z procesem rekrutacji do służby w Policji oraz z codziennymi obowiązkami funkcjonariuszy. Młodzież miała wyjątkową możliwość spojrzenia zza kulis na pracę tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo.

Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować