Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Uczniowie ZS w Marcinkowicach otrzymali akty nominacyjne na wyższe stopnie uczniowskie

Uczniowie ZS w Marcinkowicach otrzymali akty nominacyjne na wyższe stopnie uczniowskie

21 września br. 16 uczniów trzech klas o profilu „Bezpieczeństwo publiczne” Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach otrzymało akty nominacyjne na wyższe stopnie uczniowskie. W siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu dyplomy wręczył szef sądeckich policjantów.

W spotkaniu z młodzieżą uczestniczył Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dr Krzysztof Dymura oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, asp. sztab. Piotr Kaczor. Komendant wspólnie z Iwoną Sikorską, p.o. Dyrektora Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach oraz nauczycielem Grzegorzem Kaliną, wręczył 16 uczniom klas II i III akty nominacyjne na wyższe stopnie uczniowskie oraz pogratulował każdemu z wyróżnionych. Otrzymanie takiego dyplomu wiąże się bowiem z osiągnięciami w nauce i wzorowym zachowaniem.


Po wręczeniu dyplomów, uczniowie z Marcinkowic m.in. dowiedzieli się więcej na temat procedury rekrutacyjnej do Policji, a na parkingu przy budynku komendy mieli również okazję wysłuchać prelekcji policjanta sądeckiej drogówki i obejrzeć z bliska nowy Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego, czyli specjalistyczny radiowóz do obsługi wypadków drogowych przez policjantów.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować