Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Uczniowie ZSP w Krynicy-Zdroju z certyfikatami Narodowego Banku Polskiego II edycji Złotych Szkół NBP

Uczniowie ZSP w Krynicy-Zdroju z certyfikatami Narodowego Banku Polskiego II edycji Złotych Szkół NBP

Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej z klasy 1 Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju odebrała z rąk dyrektor szkoły Marii Aleksander-Pisz imienne certyfikaty Narodowego Banku Polskiego II edycji Złotych Szkół NBP.

To już drugi tytuł “Złotej Szkoły NBP” wywalczony przez naszych ekonomistów - mówi Maria Aleksander-Pisz.


Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia, przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób.


Zespoły nazwane Drużynami Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ubiegają się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wykonując określone w programie zadania. Spośród wszystkich szkół z tym tytułem wybierane i nagradzane są te będące autorami najlepiej zrealizowanych zadań. Zamysłem NBP jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Złotych Szkół NBP, które będą liderami w dziedzinie upowszechniania wiedzy o finansach.


Źródło: SPNS, fot. Archiwum szkoły

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować