Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Uczniowie ZSP w Krynicy-Zdroju z certyfikatami zakończenia Praktyk Zawodowych w ramach Projektu Erasmus+

Uczniowie ZSP w Krynicy-Zdroju z certyfikatami zakończenia Praktyk Zawodowych w ramach Projektu Erasmus+

Uczniowie technikum hotelarskiego, gastronomicznego i budowlanego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju zakończyli właśnie praktyki zawodowe w Grecji, uzyskując certyfikaty ukończenia Międzynarodowych Praktyk Zawodowych w ramach Projektu Erasmus+.

Uczniowie wraz z opiekunami przebywali w Nea Mesangala w regionie Tesalia nad Zatoką Thermaikos od 16 maja do 28 maja 2021 roku. Projekt "Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju” jest realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor - Kształcenie i szkolenia zawodowe.


Dla uczniów był to czas nabywania nowych, zawodowych doświadczeń, ale również możliwość odpoczynku, poznawania nowej kultury i wzajemnej integracji – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. - Program wyjazdu przewidywał również spotkania tematyczne oraz wycieczki przedmiotowe i krajoznawcze. Uczniowie przeżyli niezapomnianą przygodę. Mieli okazję zobaczyć greckie Meteory, które są bez wątpienia jedną z najbardziej malowniczych formacji skalnych i atrakcji turystycznych. Zwiedzili też Saloniki oraz malowniczy Wąwóz Enipeas u podnóża Masywu Olimpu, odbyli wycieczkę do ruin zamku Platamon. Przeżyli również morską przygodę - rejs statkiem po Morzu Egejskim.


Wyjazd kolejnej grupy młodzieży ZSP Krynica do Grecji planowany jest na wrzesień 2021.


Szczegóły http://krynica.szkola.pl/zsp/erasmus/


Źródło: SPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować