Pogoda - Sądeckie.pl9

Dzisiaj jest: 09. 03. 2021
Do końca roku: 297 dniUkradł terminal warty 2 tys. zł i sprzedał go za 80 zł. 25-letni Sądeczanin wpadł dzięki nagraniu z monitoringu

Ukradł terminal warty 2 tys. zł i sprzedał go za 80 zł.  25-letni Sądeczanin wpadł dzięki nagraniu z monitoringu

Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży terminala należącego do firmy kurierskiej, z samochodu zaparkowanego przy ul. Królowej Jadwigi w Nowym Sączu.

 

Dzięki nagraniu z monitoringu stróże prawa rozpoznali jednego z dwóch znajdujących się na nagraniu mężczyzn.

 

Znając rysopis, policjanci zaczęli sprawdzać miejsca w których mógł przebywać rozpoznany przez nich 25-latek. Po około dwóch godzinach od zgłoszenia znaleźli obu mężczyzn w rejonie jednego ze sklepów spożywczych. Już od początku uwagę funkcjonariuszy zwróciło to, że 25-latek przez cały czas trwania interwencji zaciskał pięść. Szybko się okazało jaki był tego powód, ponieważ przebadanie zawartości papierowego zwitka, który trzymał w dłoni, wskazało na marihuanę i amfetaminę - informuje sądecka Policja.

 

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kradzieży dopuścił się jeden z uwiecznionych na nagraniu mężczyzn, a dokładnie rozpoznany przez nich 25-latek, który wykorzystując chwilę nieuwagi kuriera wyciągnął i ukradł z jego samochodu terminal.

 

Jak się później okazało złodziej sprzedał przedmiot warty 2 tys. zł, za zaledwie 80 zł. Podejrzany usłyszał zarzuty o kradzież i paserstwo oraz posiadanie narkotyków. Przez to, że czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy, czyli był już karany za podobne przestępstwa, to grozi mu nawet do 7,5 roku więzienia.

 

Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować