Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w PWSZ

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w PWSZ

W PWSZ w Nowym Sączu odbyła się uroczysta inauguracja 24. roku akademickiego. Tym razem sądecką uczelnię wybrało i przeszło rekrutację na pierwszy rok studiów 1161 osób (872 na studia stacjonarne i 289 na studia niestacjonarne).

Rektor uczelni prof. dr hab. inż. Mariusz Cygnar podkreślił, że PWSZ kształci studentów na kierunkach, odpowiadających zapotrzebowaniu rynku pracy. Zwrócił uwagę na współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy umożliwiają studentom zdobywanie praktycznych umiejętności zawodowych, a także pisanie prac licencjackich i magisterskich.


Bez was nasza uczelnia straciłaby rację bytu – podkreślił rektor, zwracając się do przedsiębiorców.


Podczas inauguracji roku akademickiego przeprowadzono uroczystą immatrykulację, czyli symboliczne włączenie do grona akademickiego studentów reprezentujących wszystkie 18 kierunków studiów realizowanych w PWSZ.


Uroczystość była też okazją do wyróżnienia kadry naukowej uczelni Medalami za Długoletnią Służbę oraz Medalami Edukacji Narodowej. Wręczyli je wicewojewoda małopolski Józef Leśniak i rektor Mariusz Cygnar.


Doceniono też studentów sportowców, którzy w ubiegłym roku akademickim reprezentowali uczelnię zarówno w kraju jak i za granicą. Puchary odebrali m.in. piłkarze, którzy zdobyli złoty i srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w Opolu, a także Klaudia Zwolińska - zdobywczyni 5. miejsca w kajakarstwie górskim podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio.


Władzom uczelni gratuluję jej dynamicznego rozwoju, a studentom sugeruję, by z zapałem chłonęli wiedzę przekazywaną im przez wykładowców – mówił starosta Marek Kwiatkowski.


Wykład inauguracyjny „Wkład polskich twórców w rozwój techniki i technologii” wygłosił prof. dr hab. inż. Józef Gawlik.


Źródło: SPNS, UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować