Utopiła swoje dziecko. 40-latka podejrzana o zabójstwo aresztowana

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec kobiety podejrzanej o zabójstwo swojej 4-letniej córki.

Utopiła swoje dziecko. 40-latka podejrzana o zabójstwo aresztowana

Do tragicznego zdarzenia doszło 20 maja b.r. w jednym z domów w m. Zagórzany, na terenie powiatu gorlickiego. Na miejscu ujawnienia zwłok pod nadzorem prokuratora pracowali policyjni technicy, zabezpieczając ślady. W sprawie przesłuchano także licznych świadków. W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok dziecka wstępnie ustalono, że przyczyną śmierci dziewczynki było utonięcie. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że czynu dopuściła się matka dziecka, która po zdarzeniu usiłowania popełnić samobójstwo.

40-letnia kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala, gdzie następnego dnia usłyszała zarzut zabójstwa. Podejrzana przyznała się do zarzucanego jej czynu oraz złożyła obszerne wyjaśnienia. W przeszłości kobieta leczyła się psychiatrycznie. Okoliczności zdarzenia wskazują, że przyczyną tej tragedii rodzinnej mogły być kwestie związane ze stanem psychicznym matki. 

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanej prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy.

Źródło: Prokuratura Okręgowa NS, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować