Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 09. 2021 Do końca roku: 105 dni
Jakość Powietrza

Uwaga! Możliwe gwałtowne burze i lokalne podtopienia

Uwaga! Możliwe gwałtowne burze i lokalne podtopienia

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż dziś od godz. 11 do godz. 4 w sobotę prognozowane są burze, którym miejscami towarzyszyć będą opady deszczu od 40 mm do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami możliwy jest grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk wynosi 85%, a stopień zagrożenia określono na drugi w skali trzystopniowej.


Ponadto Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, iż dziś od godzin przedpołudniowych do północy w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.


W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych.


Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 75 %, a stopień zagrożenia określono na pierwszy w skali trzystopniowej.


O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 018 414-16-21), lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu (047 831-49-11, 047 831-19-12).


Źródło: SPNS, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować