XIX Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT 2024

W najbliższy weekend miłośnicy ekstremalnych wędrówek pieszych będą mieli okazję wziąć udział w XIX Międzynarodowym Ekstremalnym Maratonie Pieszym KIERAT 2024. Partnerem Głównym tegorocznego wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

XIX Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT 2024

Start maratonu zaplanowany jest na piątkowe popołudnie 24 maja 2024 r. Kilkuset uczestników imprezy punktualnie o godzinie 18:00 wyruszy na trasę, która jest określona położeniem czternastu punktów kontrolnych. Ich dokładną lokalizację startujący poznają dopiero na kilka godzin przed startem, gdy po rejestracji w biurze maratonu otrzymają specjalnie przygotowaną mapę. Trasa pomiędzy punktami kontrolnymi nie jest wyznaczona, ani oznaczona w terenie, ponieważ maraton ma charakter turystycznej imprezy na orientację. Do punktów należy dojść w określonej kolejności i w odpowiednim czasie, samodzielnie wybierając drogę. Na wszystkich punktach kontrolnych na maratończyków czekać będą sędziowie nadzorujący regulaminowy przebieg imprezy. Na kilku wybranych punktach uczestnicy będą mogli uzupełnić zapasy wody, a na półmetku napić się herbaty lub kawy. Bezpieczeństwo uczestników na trasie maratonu będą nadzorowali ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zamknięcie mety nastąpi w nocy z soboty na niedzielę, a uroczyste zakończenie odbędzie się w niedzielny poranek. Bazą a jednocześnie miejscem startu i mety dziewiętnastej edycji Międzynarodowego Ekstremalnego Maratonu Pieszego KIERAT będzie Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach koło Limanowej.

Od typowych imprez na orientację MEMP Kierat różni się tym, że choć organizatorzy zapewniają każdemu uczestnikowi specjalnie przygotowaną mapę, nie zabraniają korzystania z własnych map i urządzeń do nawigacji w terenie. Optymalny wariant tegorocznej trasy ma długość 100 km oraz 3800 m przewyższenia. Teren zawodów obejmuje swym zasięgiem góry Beskidu Wyspowego, Beskidu Sądeckiego oraz Gorców. Na przejście całej trasy uczestnicy mają 30 godzin. Maraton odbywa się bez względu na pogodę. Między innymi dlatego jest to wielkie wyzwanie nawet dla doświadczonych piechurów i biegaczy. Kierat jest też okazją do przeżycia niezapomnianej przygody. O jego atrakcyjności niech świadczy fakt, że niektórzy uczestnicy są mu wierni od samego początku i czynią wszystko, by nie opuścić żadnej edycji Kieratu. Od wielu lat wydarzenie jest największym, pod względem liczby uczestników, stukilometrowym maratonem pieszym na orientację w Polsce.Wszystkie niezbędne informacje na temat Kieratu, obowiązujący regulamin oraz możliwość zgłoszenia można znaleźć na oficjalnej stronie maratonu maratonkierat.pl.

Program XIX Międzynarodowego Ekstremalnego Maratonu Pieszego KIERAT

Lokalizacja bazy zawodów - Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach

24.05.2024 r.

godz. 12.00 - 17.00 - rejestracja (baza maratonu)

godz. 17.30 - odprawa techniczna (stadion KS Sokół Słopnice)

godz. 17.45 - uroczyste otwarcie maratonu (stadion KS Sokół Słopnice)

godz. 18.00 - start maratonu (stadion KS Sokół Słopnice)

25.05.2024 r.

od godz. 6.00 - oczekiwanie na mecie na najszybszych maratończyków

godz. 24.00 - zamknięcie mety maratonu

26.05.2024 r.

godz. 9.00 - uroczyste zakończenie maratonu

do godz. 11.00 - opuszczenie bazy maratonu

Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować