Uwaga! Zawieje, silny wiatr i oblodzenie

Zgodnie z informacją Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, w dniu dzisiejszym i jutrzejszym (21-22 grudnia 2023 r.) należy spodziewać się trudnych warunków pogodowych.

Uwaga! Zawieje, silny wiatr i oblodzenie

W godzinach popołudniowych i nocnych wystąpią zawieje śnieżne, silny wiatr i zamarzanie nawierzchni. Zawieje śnieżne będą wynikały z opadów śniegu i wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do około 80 km/h, z kierunków zachodnich i południowo-zachodnich. Prawdopodobieństwo tego zjawiska wynosi 75%, a stopień zagrożenia to 1 stopień (w skali 3-stopniowej).


Silny wiatr będzie wiał z południowego zachodu i zachodu, również o średniej prędkości do 40 km/h i porywach do 80 km/h. Prawdopodobieństwo tego zjawiska wynosi 80%, a stopień zagrożenia to również 1 stopień (w skali 3-stopniowej). Zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników nastąpi po opadach deszczu ze śniegiem oraz w trakcie opadów mokrego śniegu powodującego oblodzenie. Temperatura minimalna spadnie do około -2°C, a temperatura minimalna przy gruncie do około -4°C. Prawdopodobieństwo tego zjawiska wynosi 75%, a stopień zagrożenia to także 1 stopień (w skali 3-stopniowej).


Prosimy o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do warunków na drogach. W razie jakichkolwiek problemów lub zagrożeń prosimy o kontakt z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu /018/414-16-21, lub po godzinie 15:30 ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu pod numerami /047/ 831-49-11, /047/ 831-19-12.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować