Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

VI posiedzenie Parlamentu Młodych RP. Limanowianin w Senacie RP

VI posiedzenie Parlamentu Młodych RP. Limanowianin w Senacie RP

18-letni Bartłomiej Górka, Prezes Regionu Małopolskiego Młodych dla Wolności oraz Skarbnik Okręgu Nowy Sącz w partii KORWiN wziął udział w posiedzeniu Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej, które odbyło się w sobotę w Senacie RP.

Posiedzenie skończyło się dla kierowanego przeze mnie Klubu Młodych dla Wolności niewątpliwym sukcesem. Wszystkie cztery złożone przez nas projekty uchwał zostały przegłosowane przez Parlament. Na nie składa się napisana przeze mnie Uchwała o Izbie Samorządowej i Zadaniach Izby Wyższej, Uchwała o Kulturze Bezpieczeństwa w Samorządach, Uchwała o Reformie Działalności Samorządów - Trójka Samorządowa oraz Uchwała o Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim - komentuje Pisarzowianin.


Parlament Młodych RP to oddolna inicjatywa młodzieżowa zapoczątkowana w 2018 roku, kiedy ówczesny Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przesunął posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży z 1 czerwca na wrzesień. Wówczas odbył się Parlament Dzieci i Młodzieży, który w obecnej formie kontynuowany jest aż do teraz.


Temat tegorocznych obrad dotyczył działalności lokalnej oraz funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce. W posiedzeniu udział wzięło blisko stu Parlamentarzystów, z różnych regionów kraju, z różnymi poglądami politycznymi, społecznymi i gospodarczymi, a także członkowie organizacji młodzieżowych, czy młodzieżówek partyjnych. Zdaniem organizatorów, misją Parlamentu Młodych jest nauka rzeczowej, kulturalnej i merytorycznej dyskusji oraz pomoc w nabyciu podstawowych umiejętności z zakresu debaty parlamentarnej.


Przemówienie Pisarzowianina odbiło się mocnym echem wśród Parlamentarzystów. W jego treści krytykował on bezwzględny pragmatyzm oraz ideę, jak to nazwał “porozumienia ponad podziałami za wszelką cenę”. Zacytował także działacza polskiego Ruchu Narodowego z czasów II RP Jana Mosdorfa, który powiedział “Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy”, aby następnie samego siebie nazwać “koliberalnym fanatykiem”. Konkluzją płynąca z mowy była deklaracja głębokiej wiary w reprezentowaną przez siebie ideę.


Źródło: Materiały nadesłane do redakcji

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować