W ANS gościła delegacja z hiszpańskiego miasta Vigo

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu wspólnie ze Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie gościły delegację z Hiszpanii (z miasta Vigo) w ramach Programu Erasmus+. Przez kilka dni Panie uczestniczyły w zajęciach m.in. na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu oraz uczelnianym basenie, zaś w Rektoracie ANS w spotkaniu przygotowanym przez Dział Nauki i Rozwoju.

W ANS gościła delegacja z hiszpańskiego miasta Vigo

W spotkaniu w Rektoracie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu uczestniczyli: dr Halina Potok – Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, dr Urszula Apanasewicz-Cisoń – Prodziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, mł. bryg. Dariusz Ruchała – Zastępca Komendanta Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, dr Mariusz Chomoncik – adiunkt Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu (wykładowca krakowskiej SAPSP) oraz goście specjalni – przedstawicielki Instituto de Educación Secundaria Ricardo Mella z Vigo w Hiszpanii. Prezentację Uczelni przygotowały: mgr Agnieszka Rafałowicz i mgr Anna Polek z Działu Nauki i Rozwoju Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

Podczas kilkudniowego pobytu nauczycielki z IES Ricardo Mella, gdzie kształci się m.in. na takich profilach jak ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo, uczestniczyły w zajęciach z ratownictwa medycznego zarówno w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej jak i na akademickiej pływalni.

Źródło: ANS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować