W Aqua Centrum Chełmiec odbyły się XIX Mistrzostwa Pływackie

15 czerwca br. na Pływalni Aqua Centrum Chełmiec po raz XIX zostały zorganizowane Mistrzostwa Pływackie Gminy Chełmiec. Od 19 lat zawodnicy ze szkół chełmieckich rywalizują w pływaniu, zdobywając tym samym bardzo potrzebną umiejętność – umiejętność pływania.

W Aqua Centrum Chełmiec odbyły się XIX Mistrzostwa Pływackie

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią do zawodów zgłosiło się ponad 100 zawodników ze szkół z terenu Gminy Chełmiec (SP Świniarsko, SP Rdziostów, SP Biczyce Dolne, SP Trzetrzewina, SP Chełmiec, SP Chomranice, SP Niskowa, SP Librantowa).


W poszczególnych rocznikach zawodnicy rywalizowali na dystansie 25 m, 50 m i w sztafecie 6 zawodników i każdy z nich miał do pokonania 50 m. Poziom zawodów był na bardzo wysokim poziomie, umiejętności pływackie z roku na rok są coraz lepsze pod względem techniki i szybkości. Zawodnicy, którzy uzyskali najlepsze czasy zostali nagrodzeni medalami, nagrodami rzeczowymi z rąk pana Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego oraz pana Grzegorza Wesołowskiego i pana Dariusza Ruchały.


Współorganizatorami i sponsorami wydarzenia byli: Gmina Chełmiec – Wydział Sportu i Rekreacji, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Szkoła Podstawowa w Świniarsku oraz Restauracja Zachcianka.


Po raz dziewiętnasty organizatorami Mistrzostw Pływackich Gminy Chełmiec byli: pani Barbara Witecka, pan Bartłomiej Fedko i pan Paweł Łabuda.


WYNIKI na stronie: https://chelmiec.pl/uploads/news/8544/wyniki.pdf


Zdjęcia i filmiki z Mistrzostw Pływackich na stronie: www.zsswiniarsko.chelmiec.iap.pl oraz na facebooku szkoły.


Źródło: Gm. Chełmiec

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować