Pogoda - Sądeckie.pl

16

Dzisiaj jest: 16. 10. 2021 Do końca roku: 76 dni
Jakość Powietrza:

W czwartek podpisanie porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju Forum Gospodarczego w Krynicy-Zdroju

W czwartek podpisanie porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju Forum Gospodarczego w Krynicy-Zdroju

W najbliższy czwartek 13 maja zostanie podpisane porozumienie w sprawie długofalowej współpracy pomiędzy Województwem Małopolskim a uczelniami wyższymi.

Porozumienie podpiszą: Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie, Akademia Ignatianum w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w Krakowie, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Politechnika Krakowska im. T. Kościuszki, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie i Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.


Porozumienie zakłada wspólną realizację kluczowych dla regionu i uczelni projektów. Wśród nich m.in. działania w obszarze organizacji Forum Gospodarczego w Krynicy-Zdroju, w tym powołanie Rady Naukowej z udziałem przedstawicieli kluczowych uczelni wyższych. Dokument dotyczy również ścisłej współpracy w zakresie organizacji wolontariatu podczas III Igrzysk Europejskich w 2023 r.

To przedsięwzięcie bez precedensu w skali kraju. Zależy nam na współpracy samorządu i środowisk naukowych na szczeblu akademickim, która pozwoli realizować innowacyjne projekty. Ponadto, to kolejny krok w przygotowaniach do Forum Gospodarczego, które odbędzie się już we wrześniu w Krynicy-Zdroju - mówi marszałek Witold Kozłowski.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować