Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 06. 2021
Do końca roku: 193 dni
Jakość Powietrza

W dniach 22 - 28 lutego br. - Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach 22 - 28 lutego br. - Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach od 22 do 28 lutego br. w całej Polsce obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, którego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Ideą obchodów Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, która zrodziła się ponad 20 lat temu w Ministerstwie Sprawiedliwości, jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Istotnym przesłaniem prowadzonych w tym czasie działań jest uświadomienie osobom pokrzywdzonych, że mogą liczyć na wsparcie i skuteczną pomoc nie tylko podczas tego tygodnia, ale również na co dzień.


W dniach od 22 do 28 lutego br. taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach Policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.


W ramach akcji, pomoc i wsparcie można otrzymać również w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu przy ulicy Grottgera 50. W dniach od 22 do 26 lutego w godzinach 7:30-15:30 dyżury, podczas których osoby pokrzywdzone będą mogły uzyskać bezpłatną poradę prawną, będą pełnić policjanci Wydziału Kryminalnego.


Na Sądecczyźnie w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem dyżury będą organizowane również m.in. przez sądy i prokuratury:

- 22.02 – Poniedziałek – Kurator Okręgowy Pani Katarzyna Najduch

- 23.02 – Wtorek – Asystent Sędziego Sądu Okręgowego Pan Marcin Kotowski

- 24.02 – Środa – Asystent Sędziego Sądu Okręgowego Pan Marcin Chmielowski

- 25.02 – Czwartek – Z-ca Kuratora Okręgowego Pani Karolina Zych-Mosoń

- 26.02 - Piątek - Asystent Sędziego Sądu Okręgowego Pan Marek Budnik

Informacje udzielane będą w godzinach od 10.00 do14.00 w sali rozpraw nr 010 (parter) w budynku Sądu przy ul. Pijarskiej 3 oraz pod adresem e-mali tydzienpomocy@nowysacz.so.gov.pl i nr telefonu: 18 448 21 57


Jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem? Potrzebujesz pomocy? Otrzymasz ją bezpłatnie w ramach Funduszu Sprawiedliwości.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować