W Gminie Korzenna przybywa betonowych dróg

Prace przy budowie betonowych dróg w gminie Korzenna trwają w najlepsze. Są one częściowo finansowane z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, który ma na celu poprawę warunków życia i pracy na obszarach wiejskich. Obecnie trwają roboty na czterech odcinkach dróg w Jasiennej, Mogilnie, Łęce i Lipnicy Wielkiej.

W Gminie Korzenna przybywa betonowych dróg

Najbardziej zaawansowane są prace w Jasiennej, gdzie na długości 200 m położono już betonową nawierzchnię. Jest to odcinek drogi znajdujący się przy lądowisku, które służy do przewozu pacjentów w nagłych przypadkach. W Mogilnie natomiast dzisiaj wylewano beton na odcinku ponad 90 m, który ma poprawić dojazd do szkoły i kościoła. W Łęce planuje się zakończyć układanie betonu na odcinku 210 m w najbliższy poniedziałek. Ten odcinek drogi łączy dwie miejscowości i ułatwi komunikację mieszkańcom. Dzisiaj rozpoczęto także prace ziemne przy budowie drogi Lipnicy Wielkiej Jeżowki, która ma długość 290 m i prowadzi do gospodarstw rolnych.


Po zakończeniu prac betoniarskich nastąpi kilkutygodniowa przerwa, aby beton się związał i utwardził. Następnie wykonane zostaną pobocza i oznakowanie dróg. Całość prac ma być gotowa do 6 października. Dzięki temu mieszkańcy gminy Korzenna będą mogli cieszyć się lepszymi warunkami drogowymi i bezpieczniejszymi podróżami.


Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować