W Gorlicach otwarto placówkę za ponad 2 mln zł

Placówka, na którą Miasto Gorlice pozyskało ponad 2 miliony złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego ma już swoich pierwszych podopiecznych. W oficjalnym otwarciu placówki uczestniczyli marszałek Witold Kozłowski oraz radna województwa Jadwiga Wójtowicz.

W Gorlicach otwarto placówkę za ponad 2 mln zł

Dzienny Dom Seniora świadczy usługi opiekuńczo–pielęgnacyjne oraz aktywizująco–usprawniające. Cały czas trwa rekrutacja, a udział w zajęciach jest bezpłatny. Placówkę prowadzi Fundacja ”Wyjdź z Domu”, która została wyłoniona w drodze przetargu przeprowadzonego przez MOPS Gorlice.


Dla nas to jest ogromna radość, że dzisiaj możemy uczestniczyć w otwarciu instytucji, która będzie organizowała dom dzienny dla naszych seniorów. Przywiązujemy bardzo dużą uwagę do tego typu zadań, ponieważ uważamy, że dla każdego Małopolanina powinno być godne miejsce w każdym wieku: zarówno dla dzieci żłobki i przedszkola, tak dla seniorów miejsca spotkań, opieki i aktywizacji. To także przejaw polityki, którą realizujemy: polityki zrównoważonego gospodarczo, terytorialnie i kulturowo rozwoju. Dla nas ważny jest rozwój całej Małopolski, zarówno większych ośrodków jak Kraków, ale tak samo tych mniejszych: Gorlic, Muszyny, czy Piwnicznej-Zdroju - podkreślił Witold Kozłowski.


Całkowita wartość projektu to ponad 2,3 mln złotych. Wartość otrzymanego dofinansowania wynosi blisko 2,2 mln złotych, z czego:

  • dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej – 1 976 936,07 zł,
  • dofinansowanie z budżetu państwa – 179 575,08 zł.


Wkład własny Miasta Gorlice wynosi blisko 170 tys. złotych.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować