W grudniu do limanowskich karetek wrócą Misie – Ratownisie

W grudniu limanowskie karetki będą miały ponownie Misie – Ratownisie. To sympatyczne pluszaki, które ratownicy medyczni z limanowskich karetek dają dzieciom, gdy potrzebują one pomocy medycznej.

W grudniu do limanowskich karetek wrócą Misie – Ratownisie

Akcja Misie – Ratownisie jest organizowana już od kilku lat w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Jej inicjatorem jest Zbigniew Jeż, Kierownik Sekcji Transportu. W tym roku akcję wsparł Mieczysław Joniec, który ofiarował 100 maskotek. To jeden z wielu darczyńców, którzy pomagają limanowskim ratownikom medycznym.


Ratownicy medyczni, którzy często przyjeżdżają na miejsca wypadków, pożarów czy innych sytuacji kryzysowych z udziałem dzieci, mówią, że pluszowy miś pomaga nawiązać kontakt z dzieckiem, które jest wystraszone, zagubione, płacze. Miś odciąga uwagę od lęku, od nieznajomych ludzi, czasem od bolesnych zabiegów medycznych. Przytulenie misia zmniejsza stres dziecka, co ma duże znaczenie dla udzielenia mu pomocy.


Marcin Radzięta, Dyrektor Szpitala, podziękował Panu Mieczysławowi Jońcowi i wyraził zadowolenie, że akcja „Misie – Ratownisie” jest kontynuowana. Dyrektor podkreślił, że troska o małych pacjentów, którym pomaga się w karetce pogotowia ratunkowego, jest bardzo ważna i może być wyrażona nie tylko przez pomoc medyczną, ale też przez podarowanie maskotki.


Źródło: Szpital Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować