W Korzennej swoją siedzibę będzie miała część administracyjna kompanii WOT

Blisko 240 tys. zł kosztować będzie modernizacja części pomieszczeń budynku, znajdującego się przy stadionie w Korzennej. Planowany termin ich zakończenia to trzecia dekada grudnia br., a swoją siedzibę będzie tam miała część administracyjna kompanii Wojsk Obrony Terytorialnej.

W Korzennej swoją siedzibę będzie miała część administracyjna kompanii WOT

W przetargu na modernizację obiektu złożono dwie oferty. Ostatecznie korzystniejsza okazała się propozycja firmy z Nowego Sącza, która wprawdzie zaoferowała wyższą cenę, ale lepsze warunki gwarancji. W sumie pozwoliło jej to uzyskać więcej punktów i wygrać przetarg.


Trwające od początku grudnia prace realizowane są zgodnie z harmonogramem i wygląda na to, że termin zostanie dotrzymany. Roboty obejmują m.in. wykonanie ściany działowej na parterze budynku, a także remont wszystkich pomieszczeń na pierwszym piętrze. Wymieniona zostanie część drzwi, inne przeznaczono do malowania. Uzupełniane są ubytki w posadzkach, ścianach i sufitach, pomieszczenia są malowane. Gruntowny remont dotyczy sanitariatów, w których montowane są nowe umywalki i kabiny prysznicowe. Istniejący system monitoringu ma być rozbudowany i zmodernizowany. Wykonane zostanie również nowe ogrodzenie.


Decyzja o modernizacji zapadła po tym, gdy na wynajem pomieszczeń w obiekcie zdecydowała się jednostka Wojsk Obrony Terytorialnej z Limanowej. Nowy lokator pojawi się w budynku w przyszłym roku.


Po przeprowadzce dotychczasowych użytkowników budynku - Gminnej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Pomocy Społecznej w Korzennej - do innych lokali, część pomieszczeń była pusta. Z pozostałych korzystał klub ULKS Korzenna, a także pogotowie ratunkowe, które w dalszym ciągu będą mogły zajmować dotychczasowe pomieszczenia.


Zgodnie z przedwstępną umową gmina zobowiązała się do przeprowadzenia modernizacji części pomieszczeń, zaś WOT zadeklarował wynajem na co najmniej 5 lat. Wpływy z tego tytułu pozwolą pokryć wydatki poniesione na remont. 


Źródło: Gm. Korzenna, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować