Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

W Krużlowej Wyżnej powstanie 4,7 kilometra nowego asfaltu. Koszt inwestycji to blisko 4,3 mln zł

W Krużlowej Wyżnej powstanie 4,7 kilometra nowego asfaltu. Koszt inwestycji to blisko 4,3 mln zł

Do końca lipca tego roku ma się zakończyć remont 4,7 kilometrów drogi powiatowej Grybów – Krużlowa Wyżna. To spora inwestycja, której koszt wynosi blisko 4,3 miliona złotych.

Powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 2 milionów 149 290,00 zł. Drugie tyle zostanie wydane z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.


Prace właśnie się zaczęły - mówi wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk. - W planach są roboty przygotowawcze, ziemne i rozbiórkowe, zrobienie odwodnienia, budowa chodników, jezdni i poboczy oraz roboty wykończeniowe. To sporo pracy, ale po zakończeniu modernizacji, kierowcy będą mogli jeździć po nowej nawierzchni. Piesi natomiast będą mogli bez problemów poruszać się po chodnikach. To znacznie usprawni ruch na całej długości drogi i poprawi bezpieczeństwo jej użytkowników.


Przypomnijmy, że w poprzednich latach, droga ta została wyremontowana na kilku odcinkach. Dzięki obecnym robotom, fragmenty te zostaną połączone i cała droga zyska nową nawierzchnię.


Obecnie wprowadzony jest ruch wahadłowy, więc kierowcy powinni szczególnie uważać jadąc tą trasą - dodaje Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować