Pogoda Nowy Sącz

12

Dzisiaj jest: 12. 08. 2022 Dni od początku roku: 223 Dni do końca roku: 141
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

W Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych. Muszyna na podium

W Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych. Muszyna na podium

W dniach 8-11 lipca w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych. W zawodach uczestniczyło czterech modelarzy Uczniowskiego Klubu Modelarskiego Orion z Muszyny. Modelarze startowali w siedmiu dyscyplinach rakietowych.

Junior Mateusz Tokarczyk w drugim dniu rywalizacji zdobył brązowy medal w kategorii rakietoplanów. Dzień ten okazał się także szczęśliwy dla Bartłomieja Tokarczyka, który w swojej koronnej dyscyplinie makiet wysokościowych wywalczył trzecie miejsce.


Najbardziej szczęśliwy jednak okazał się dzień trzeci. Po ocenie makiet Bartłomiej Tokarczyk prowadził w klasyfikacji makiet rakiet. Po bardzo udanym starcie Saturna V, który poleciał dzięki siedmiu silnikom, odpalił trzy stopnie i uzyskał wszystkie zamierzone efekty, instruktor modelarstwa kosmicznego z Muszyny uzyskał tytuł Mistrza Polski.


Również po bardzo udanym locie senior Dariusz Jocher uzyskał tytuł wice Mistrza Polski. Zespół w sumie zdobył cztery medale co jest bardzo dobrym wynikiem dla klubu, który cały czas się rozwija. Dla Bartłomieja Tokarczyka był to udany sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Modeli Kosmicznych w Rumunii.


Źródło: Miasto i Gm. Muszyna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować