W Łososinie Dolnej debatowali o bezpieczeństwie

Wczoraj w świetlicy Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej odbyła się debata społeczna, którą zorganizowali funkcjonariusze łososińskiego komisariatu. Spotkanie było kontynuacją cyklu debat pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, których celem jest zacieśnianie współpracy pomiędzy Policją, a lokalną społecznością.

W Łososinie Dolnej debatowali o bezpieczeństwie

18 października br. o godzinie 16:00 w świetlicy Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej rozpoczęło się spotkanie, którego gospodarzami byli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej na czele z Komendantem, asp. sztab. Stanisławem Dudką oraz policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Na debatę przybyli mieszkańcy gminy oraz przedstawiciele lokalnego samorządu.


Podczas wczorajszej debaty mieszkańcy poruszyli nurtujące ich tematy związane z lokalnym bezpieczeństwem, szczególnie w rejonie parkingu przy szkole podstawowej, gdzie dochodzi do łamania przepisów porządkowych. Uwzględniając oczekiwania i potrzeby mieszkańców, wspólnie zdiagnozowano zagrożenia oraz nakreślono kierunki działań, które mają przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie Łososiny Dolnej. Podczas spotkania policjanci promowali także działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której np. przez telefon komórkowy z dostępem do Internetu można wskazać miejsca, w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny, a każdy taki sygnał jest weryfikowany przez funkcjonariuszy.


Za kilka miesięcy zostanie zorganizowana kolejna debata, tym razem ewaluacyjna, podczas której będzie podsumowany stan realizacji wniosków i postulatów, które wczoraj wspólnie wypracowano.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować