Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

W Łososinie Dolnej powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów

W Łososinie Dolnej powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów

30 czerwca br., w Krakowie została podpisana umowa pomiędzy Zarządem Województwa Małopolskiego, a Gminą Łososina Dolna, o dofinansowanie tego projektu.

 

Całkowity koszt inwestycji to ponad 1 mln zł brutto, zaś wartość dofinansowania to ponad 857 tys. zł brutto. W ramach zadania wykonane zostaną m.in. zadaszone wiaty, ścieżki edukacyjne, zakupione kontenery, a także niezbędny sprzęt i maszyny do obsługi PSZOK-u.

 

Bardzo się cieszę, że w naszej gminie powstanie Punk Selektywnej Zbiórki Odpadów. To spory sukces, tym bardziej, że pozyskaliśmy bardzo duże dofinansowanie w wysokości 85% kosztów inwestycji. Jako gmina rolniczo-turystyczna musimy dbać o jakość naszego środowiska. Im bardziej czyste, tym więcej turystów do nas przyjedzie na wypoczynek, rolnicy wyprodukują zdrową żywność, zaś mieszkańcom lepiej będzie się żyło w czystym środowisku. Niestety sam PSZOK nie rozwiążę problemu śmieci, dopóki my sami, jak i turyści nie zadbamy o to, aby wokół nas było czysto i schludnie. Wciąż w tej materii jest jeszcze sporo do zrobienia. Plastik, szkło wyrzucone przy drodze, czy też w lesie pozostanie tam przez dziesiątki lat – mówi Andrzej Romanek wójt gminy.  

 

PSZOK zlokalizowany będzie na terenie obecnego Zakładu Gospodarki Komunalnej „ŁOSOSINA” Spółka z.o.o.

 

Źródło: GŁD, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować