W majowy weekend limanowscy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących

W miniony długi majowy weekend limanowscy policjanci pracowali intensywnie, dbając o bezpieczeństwo wypoczywających i podróżujących. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili kontrole, sprawdzając przestrzeganie przepisów i stan techniczny pojazdów.

W majowy weekend limanowscy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących

Oto podsumowanie ich działań:

Kontrole drogowe: Mundurowi przeprowadzili blisko 200 kontroli kierujących. W wyniku tych działań ujawnili 92 wykroczenia w ruchu drogowym.

Kolizje drogowe: W okresie majowego weekendu doszło do 15 kolizji na drogach powiatu limanowskiego.

Nietrzeźwi kierowcy: Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Poniżej przedstawiamy szczegóły niektórych przypadków:

30 kwietnia w Limanowej: Kierujący pojazdem marki Suzuki, który uderzył w zaparkowany samochód podczas cofania, okazał się być nietrzeźwy (1,3 promila alkoholu w organizmie).

1 maja w Tymbarku: 35-letni kierowca Renault miał 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia, a także pozbawiono go prawa jazdy.

1 maja w Starej Wsi: Kierujący Mercedesem próbował uciec przed kontrolą drogową. Po pościgu został zatrzymany. Miał 2 promile alkoholu i dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

2 maja w Mszanie Dolnej: 55-letni kierowca Jeepa Wranglera próbował uniknąć kontroli, ale został zatrzymany. Badanie wykazało 2,6 promila alkoholu.

3 maja w Strzeszycach: 62-letni mężczyzna kierujący Seatem miał 0,7 promila alkoholu. Pobrano mu również krew do badań.

3 maja w Starej Wsi: 31-letni mieszkaniec gminy Kamienica wjechał do rowu. Badanie wykazało 0,6 promila alkoholu, a także obecność środków odurzających w jego organizmie.

Konsekwencje: Nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą przed sądem za swoje działania.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę, przestrzeganie przepisów i dbanie o bezpieczeństwo na drodze. Niech każdy kolejny weekend będzie czasem spokojnej i bezpiecznej podróży!

Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować