W Miasteczku Galicyjskim odbył się Piknik Patriotyczny i Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę, 15 sierpnia, z okazji Święta Wojska Polskiego, w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu, odbył się Piknik Patriotyczny, na którym nie zabrakło pokazów broni, dań kuchni regionalnej oraz rękodzieła. W tym samym dniu odbył się Bieg Tropem Wilczym, którego trasa przebiegała przez teren Sądeckiego Parku Etnograficznego.

W Miasteczku Galicyjskim odbył się Piknik Patriotyczny i Bieg Tropem Wilczym

W ratuszu Miasteczka Galicyjskiego można było zobaczyć wystawę, na której prezentowana była broń historyczna z czasów II wojny światowej.


Dużym zainteresowaniem cieszył się namiot promocyjny Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, w którym można było zobaczyć broń będącą na wyposażeniu kompanii honorowej KOSG. Występował również zespół estradowy Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, który śpiewał pieśni patriotyczne.


Z kolei malowniczą trasą w Sądeckim Parku Etnograficznym biegli uczestnicy Biegu Tropem Wilczym – biegu pamięci żołnierzy wyklętych. Ok. 200 osób pokonało symboliczny dystans 1963 metrów. 1963 to data śmierci ostatniego żołnierza wyklętego, który poległ w walce.


Nagrody dla najlepszej zawodniczki i zawodnika biegu wręczyła radna sejmiku Województwa Małopolskiego, I wiceprzewodnicząca komisji kultury, Marta Mordarska. Patronat honorowy nad Piknikiem Patriotycznym sprawowała Iwona Gibas, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.


Źródło: Materiały nadesłane do redakcji, fot. Piotr Droździk

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować