Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

W mieście pojawiły się kolejne kosze w kształcie serca. Można wrzucać nakrętki i pomóc w leczeniu i rehabilitacji Tomasza Brzeskiego

W mieście pojawiły się kolejne kosze w kształcie serca. Można wrzucać nakrętki i pomóc w leczeniu i rehabilitacji Tomasza Brzeskiego

W Nowym Sączu rozwija się akcja na rzecz osób potrzebujących pn. "Sądeckie Serce Pomocy". Jej inicjatorem i pomysłodawcą jest radny Krzysztof Ziaja.

 

Chodzi o zbiórkę nakrętek do specjalnych koszy w kształcie serca. Jedno z nich jakiś czas temu zostało umieszczone na nowosądeckim Rynku przed wejściem do Ratusza. Teraz kolejne tego typu pojemniki zostały ustawione przy ul. Szkolnej, obok Szkoły Podstawowej nr 3 oraz przy skrzyżowaniu ul. Paderewskiego z ul. Żywiecką.

 

Pojemnik o wymiarach 145x40x150 cm może pomieścić ok 150-160 kg nakrętek. Można do niego wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na ich kształt czy kolor. Nakrętki może wrzucać każdy.

 

Dochód ze sprzedaży zebranych nakrętek w całości przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Tomasza Brzeskiego - biegacza i narciarza, który uległ poważnemu wypadkowi podczas zawodów. 2 kilogramy nakrętek to 1 minuta rehabilitacji Tomka - informuje radny Krzysztof Ziaja.

 

Pan Tomasz wymaga ciągłej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. Terapia odbywa się w zamkniętych ośrodkach. Koszt jednej to około 100 zł za jeden zabieg. Tak więc i psycholog, neurologopeda, terapeuta, każdy, to są kwoty rzędu setek złotych - powiedziała Agnieszka Brzeska.

 

Wybór lokalizacji koszy w kształcie serca nie był przypadkowy. Zarząd Osiedla Kochanowskiego razem z mieszkańcami ustalił, że jeden pojemnik stanie koło SP nr 3, a drugi przy skrzyżowaniu ul. Paderewskiego z ul. Żywiecką.

 

Tutaj najczęściej przemieszczają się mieszkańcy. Do SP nr 3 uczęszcza dużo dzieci z Osiedla, jest sporo domów, bloków z Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, mieszkają, pracują i uczą się osoby z całego rejonu miasta. To samo jest z lokalizacją drugiego pojemnika na skrzyżowaniu Paderewskiego i Żywieckiej, przy pawilonie handlowym, gdzie mieszczą się sklepy i punkty usługowe i gastronomiczne. W naszym przekonaniu ta lokalizacja jest bardzo poprawna  – mówi Iwona Rzepka-Wróbel członek Zarządu Osiedla Kochanowskiego. 

 

Akcja "Sądeckie Serce Pomocy" ma na celu nie tylko pomóc panu Tomaszowi Brzeskiemu, ale również zachęcić innych do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy, jak również propagowania działań proekologicznych.

 

Organizatorem akcji jest Zarząd Osiedla Kochanowskiego, a jej partnerami Fundacja NA RATUNEK, Urząd Miasta Nowego Sącza oraz Drukarnia Netrium.

W mieście pojawiły się kolejne kosze w kształcie serca. Można wrzucać nakrętki i pomóc w leczeniu i rehabilitacji Tomasza Brzeskiego   

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować