Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

W miniony weekend policjanci wystawili ponad 4,8 tys. mandatów za łamanie obostrzeń

W miniony weekend policjanci wystawili ponad 4,8 tys. mandatów za łamanie obostrzeń

Policja realizuje kontrole i interwencje, sprawdzając przestrzeganie przepisów epidemicznych. Tylko w ten weekend takich działań było prawie 30 tys. Codziennie do tych zadań delegowanych jest nawet 20 tys. funkcjonariuszy. W niedzielę, działania związane z walką z pandemią realizowało 15 tys. policjantów.

Działania policjantów polegały m.in. na kontroli pojazdów komunikacji zbiorowej, obiektów handlowych, restauracji, siłowni i klubów fitness, dyskotek. Policja sprawdzała, czy w tych obiektach są przestrzegane obostrzenia, czy obiekty pozostają zamknięte.


Najczęstszą sankcją za łamanie obostrzeń są mandaty karne. Łącznie w weekend Policja stwierdziła 7 tys. wykroczeń, które były karane mandatami, wnioskami do sądu oraz w niedużej liczbie pouczeniami.


W sobotę i niedzielę po wprowadzeniu nowych ograniczeń policjanci nałożyli ponad 4,8 tys. mandatów oraz sporządzili niemal tysiąc wniosków o ukaranie do sądu. Pouczyli również ponad 1,1 tys. osób w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zakrywania nosa i ust maseczką ochronną.


Funkcjonariusze Policji dzień w dzień kontrolują też przestrzeganie kwarantanny przez osoby, które zostały do tej kwarantanny skierowane decyzjami sanepidu.


Funkcjonariusze będą w najbliższych dniach intensyfikować swoje działania, które mają doprowadzić do większego przestrzegania przepisów epidemicznych w Polsce.


Źródło: MSWiA

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować