Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniW Muszynie płonął budynek gospodarczy. Zagrożone były dwa domy

W Muszynie płonął budynek gospodarczy. Zagrożone były dwa domy

Wczoraj (9 lutego) przez ponad dwie godziny strażacy gasili pożar budynku gospodarczego na ul. Kościuszki w Muszynie. Płomieniami objęta była jego drewniana ściana razem z częścią dachu. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Jak informują funkcjonariusze PSP dojazd na miejsce zdarzenia był utrudniony ze względu na lokalizacje w miejscu do którego prowadzi wąska droga o bardzo dużym nachyleniu i stromych podjazdach. Dodatkowo intensywnie padał śnieg, a temperatura wynosiła -1 °C. Pojazdami pożarniczymi udało się dojechać do najbliższej drogi, która była oddalona o około 2 km od miejsca zdarzenia.


Z tego powodu ratownicy na miejsce udali się pieszo zabierając podręczny sprzęt gaśniczy, burzący, łopaty oraz kamerę termowizyjną. Na miejsce zadysponowano również GOPR razem z quadem.


W bliskim sąsiedztwie budynku gospodarczego znajdowały się dwa domy, które były zagrożone rozprzestrzenieniem się ognia.


Właściciel razem z osobami postronnymi próbował ugasić pożar wodą z wiader oraz śniegiem. Dzięki temu skutecznie udało się ograniczyć jego ekspansje.


Po ugaszeniu ognia strażacy przystąpili do rozbiórki nadpalonych elementów oraz sprawdzili kamerą termowizyjną obiekt nie stwierdzając dalszego zagrożenia.


Fot. PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować