Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 12. 2023 Dni od początku roku: 337 Dni do końca roku: 27
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

W Nowym Sączu debatowali o lokalnym bezpieczeństwie

W sali Wieczernik przy Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu odbyła się 21 czerwca br. debata społeczna zorganizowana przez funkcjonariuszy sądeckiej komendy.

W Nowym Sączu debatowali o lokalnym bezpieczeństwie

Spotkanie było częścią cyklu debat pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, mających na celu zacieśnienie współpracy między Policją a lokalną społecznością.


Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:30 i prowadził je Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu – insp. dr Krzysztof Dymura. Reprezentowali go Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji – asp. sztab. Piotr Kaczor oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego – podkom. Ryszard Ogurek. Wzięli w nim udział także kierownik Rewiru Dzielnicowych II z dzielnicowymi, funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz przedstawiciele samorządu i parafii. Obecni byli również mieszkańcy pobliskich osiedli.


Podczas debaty uczestnicy omawiali problemy związane z lokalnym bezpieczeństwem, zwłaszcza w rejonie parkingu przy al. Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu, zwanego „Jojkiem”, gdzie dochodzi do naruszeń przepisów ruchu drogowego i porządkowych. Wspólnie zdiagnozowano zagrożenia i zaproponowano rozwiązania, które mają poprawić stan bezpieczeństwa w tym miejscu.


Policjanci zachęcali także do korzystania z aplikacji Moja Komenda i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki którym można np. przez telefon komórkowy z dostępem do Internetu zgłaszać niepokojące zjawiska.


Źródło: KMPNS


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować