W Nowym Sączu obradował Zespół parlamentarny

Prezydent Ludomir Handzel wziął udział w wyjazdowym posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Małopolski, które odbyło się w nowosądeckim ratuszu.

W Nowym Sączu obradował Zespół parlamentarny

Wśród tematów omawianych przez parlamentarzystów (w tym posłów Marka Sowy, Piotra Lachowicza i posłanki Urszuli Nowogórskiej) oraz lokalnych samorządowców znalazły się: budowa dwupasmowej drogi DK75 Brzesko-Nowy Sącz, modernizacja linii kolejowej nr 104 Chabówka-Nowy Sącz oraz budowa nowej linii kolejowej Podłęże-Szczyrzyc-Tymbark-Mszana Dolna.

Prezydent wyraził zadowolenie, że już w 2030 roku nowosądeczanie będą mogli skorzystać z szybkiej kolei do Krakowa. To ważny krok dla bezpiecznego transportu kolejowego na terenie regionu, łączącego Nowy Sącz ze stolicą Małopolski. Niemniej jednak, kwestia budowy długo oczekiwanej “sądeczanki” nie jest tak optymistyczna.

Prezydent zauważył, że obecna sytuacja wynika z braku nadzoru ze strony parlamentarzystów, którzy zajmowali się innymi projektami niż sprawy Sądecczyzny i Nowego Sącza. Mimo popełnionych błędów, prezydent jest przekonany, że presja i nadzór posłów Marka Sowy, Piotra Lachowicza i posłanki Urszuli Nowogórskiej przyczynią się do powstania tej inwestycji.

Warto rozważyć etapowanie budowy jako najlepsze wyjście z trudnej sytuacji związanej z realizacją “sądeczanki”.

Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować