Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

W paczce do Malezji znaleziono pająki

W paczce do Malezji znaleziono pająki

Na terenie katowickiego portu lotniczego ujawniono przesyłkę zawierającą okazy pająków podlegające międzynarodowej ochronie. Paczka miała trafić do Malezji.


29 czerwca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach uzyskali od pracowników jednej z firm kurierskich informację o podejrzanej zawartości paczki składowanej w ich magazynie. Według dokumentów w nadanej przesyłce miały się znajdować zabawki.

 

Zamiast nich ujawniono kilkanaście sztuk niezidentyfikowanych okazów pająków. Biegły ocenił, że to pajęczaki podlegające międzynarodowej ochronie wpisane do Konwencji o Międzynarodowym Handlu Dzikimi Zwierzętami i Roślinami Gatunków Zagrożonych Wyginięciem, tzw. CITES.

 

Funkcjonariusze SG ustalili nadawcę. W trakcie przeszukania miejsca jego zamieszkania ujawniono kolejne okazy pająków, również podlegające ochronie. Zostały zabezpieczone i przekazane pod opiekę profesjonalnemu hodowcy pająków.

 

Za naruszenie przepisów Ustawy o ochronie przyrody w zakresie usiłowania przewozu przez granicę Unii Europejskiej gatunku podlegającego ochronie mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Dalsze czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratury.

 

Źródło: KGSG, fot. Śląski OSG

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować