Pogoda - Sądeckie.pl

28

Dzisiaj jest: 28. 11. 2021 Do końca roku: 33 dni
Jakość Powietrza:

W PCIT w Limanowej można obejrzeć wystawę prac Izabeli Podgórnej „Kolorowy Świat Zentangli”

W PCIT w Limanowej można obejrzeć wystawę prac Izabeli Podgórnej „Kolorowy Świat Zentangli”

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej zaprasza do zwiedzania nowej wystawy pn. „Kolorowy Świat Zentangli”.

Zentangle jest ciekawą techniką malarską łączącą sztukę plastyczną (rysunek) z technikami medytacji dalekiego wschodu. Nazwa tego stylu stworzonego i rozpropagowanego przez amerykańskich artystów Marię Thomas i Ricka Robertsa, wywodzi się z połączenia słów „zen”, oznaczającego medytację i „tangle”, czyli „plątanina”, „gmatwanina”.


Efektowne a jednocześnie eleganckie zentagle przyciągają wzrok, tworząc niepowtarzalny nastrój.


Kolekcję zentangli autorstwa lokalnej twórczyni pani Izabeli Podgórny od 10 marca można podziwiać w mini galerii limanowskiego PCIT na limanowskim rynku.


Izabela Podgórna – nie posiada formalnego wykształcenia plastycznego, jednak już od najmłodszych lat przejawiała zainteresowanie plastyką. Przełomowym momentem w jej życiu był kontakt z nieżyjącą już Danutą Maryjowską – artystką, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, która przekazała jej cenne wskazówki i ugruntowała zdolności plastyczne. Z upływem czasu wkładała w swoje starania coraz więcej wyobraźni, dzięki czemu jej prace stawały się coraz „dojrzalsze” i znalazły swoich nabywców: w Wiedniu, Sztokholmie, Oslo, Nowym Yorku i Serbii. Posiada również inne zdolności manualne: rzeźbi i haftuje. Jej prace przedstawiają: krajobrazy, martwą naturę, kwiaty, zabytki architektury i portrety. Szczególne miejsce zajmują wizerunki papieża Jana Pawła II. Ulubionym narzędziem pracy Izabeli jest ołówek oraz pastele.


Wystawa, którą można zwiedzać indywidualnie potrwa do 31 marca br.


Źródło: Powiat Limanowski

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować