W Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej powstał Punkt Bookcrossing

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej wspólnie z Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej zaprasza do obcowania z kulturą i książką. Przy okazji zwiedzania wystaw artystów będzie okazja, by zabrać ze sobą do domu któryś z interesujących tytułów.

W Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej powstał Punkt Bookcrossing

Na czym polega akcja? W budynku Powiatowego Centrum informacji turystycznej, znajdującym się na limanowskim rynku, umieszczony został regał z książkami, które każdy może zabrać ze sobą do domu. Po przeczytaniu książkę można zachować dla siebie, polecić znajomym lub zwrócić, by inni czytelnicy tez mogli skorzystać z lektury.


Bookcrossing to inicjatywa, pozwalająca dzielić się książkami, powoduje, ze są one w ciągłym „ruchu” i, a przede wszystkim… są czytane, czyli spełniają swoja podstawową funkcję.


Bookcrossing to bezinteresowna przyjemność dzielenia się literaturą, dlatego organizatorzy zachęcają, aby zabrać książkę z punktu utworzonego w Powiatowym Centrum informacji Turystycznej, przeczytać, a potem…podać dalej i podarować jej drugie życie!


Jeżeli ktoś ma życzenie podarować książkę na bookcrossingową akcję, to należy ja przynieść do Miejskiej Biblioteki publicznej w Limanowej.


Zgodnie z zaleceniami Biblioteki Narodowej książki będą poddane trzydniowej kwarantannie, a następnie trafią na bookcrossingowy regał do PCIT, aby wyruszyć w dalszą literacką podróż.


Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować