W Powiecie Limanowskim gościły delegacje samorządowe z powiatów: Kłodzkiego i Koszalińskiego

W ubiegły weekend w Powiecie Limanowskim gościły delegacje samorządowe z powiatów: Kłodzkiego i Koszalińskiego.

W Powiecie Limanowskim gościły delegacje samorządowe z powiatów: Kłodzkiego i Koszalińskiego

Partnerska wizyta miała na celu integrację między samorządami i regionami, umacnianie współpracy oraz wymianę doświadczeń. Wzięli w niej udział Michał Cisakowski Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Robert Duma Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Jarosław Przybył Radny Powiatu Kłodzkiego oraz Ryszard Sobczyński Radny Powiatu Koszalińskiego.


Podczas weekendowego spotkania goście wraz z przedstawicielami Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniach sportowych i kulturalnych, jakie w tych dniach odbywały się w naszym regionie m.in. w II edycji Mistrzostw Samorządowców i Pracowników Samorządowych w Tenisie Stołowym – Beskid Wyspowy CUP w Mszanie Dolnej, a także XXIV Powiatowym Święcie Owocobrania , które odbyło się w niedzielę 10 września br. w Łukowicy.


Wizyta była również okazją do zapoznania się z atrakcjami turystycznymi i zabytkami Powiatu Limanowskiego, takimi jak Muzeum Regionalne im. Jana Wnęka w Limanowej, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Pasierbcu czy Zamek Królewski na Zamku. Goście podziwiali piękno krajobrazu Beskidu Wyspowego i degustowali regionalne produkty.


Spotkanie zakończyło się podpisaniem listu intencyjnego o współpracy między Powiatem Limanowskim a Powiatem Kłodzkim oraz Powiatem Koszalińskim. Współpraca ta ma obejmować m.in. wymianę młodzieży, organizację wspólnych projektów kulturalnych i sportowych, promocję walorów turystycznych i gospodarczych regionów oraz wsparcie rozwoju lokalnego.


Źródło: Powiat Limanowski, fot. Fb Mieczysław Uryga/LOT limanowa


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować