W ratuszu 14 par świętowało Jubileusz Złotych Godów

Prezydent Ludomir Handzel złożył gratulacje i życzenia kolejnych pięknych lat pożycia małżeńskiego kolejnym 14 parom świętującym swoje Jubileusze. Tym razem były to Złote Gody. Jubilaci zostali także odznaczeni medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

W ratuszu 14 par świętowało Jubileusz Złotych Godów
Szanowni Państwo, jest mi szczególnie miło gościć was w Sądeckim Ratuszu. Dzisiejszy dzień to przystanek po 50 latach na waszej wspólnej drodze. Przystanek bardzo ważny, bo dzisiaj sobie to uświadamiamy, że tymi medalami, tymi kwiatami, drobnymi prezentami podsumowujemy w myślach tę wspólną drogę. Jestem szczęśliwy, że ta sala jest pełna tak znamienitych mieszkańców Nowego Sącza. Z podziwem na was patrzę, bo 50 lat wspólnej drogi to często były momenty trudne, ale tym bardziej to właśnie wy dajecie świadectwo jak ważna jest ta druga osoba, która idzie z wami przez życie. Gratuluje Państwu tego, że potrafiliście pokazać swoim życiem jak ważni jesteście nie tylko dla siebie, ale także dla swoich rodzin, dla Polski, dla Nowego Sącza – powiedział prezydent Ludomir Handzel.


Chciałabym serdecznie pogratulować tak wspaniałej rocznicy Złotych i Diamentowych Godów. Pięćdziesiąt lat to wiele, a przeżycia w ciągu tych długich lat – radości i smutki związały Państwa jeszcze bardziej. Przez te wszystkie lata troszczyli się Państwo o zapewnienie bytu rodzinie, o dobre wychowanie dzieci i ich przyszyły los. Dzisiaj dzieci, wnuki i prawnuki są Wam wdzięczni za trud i poświęcenie oraz darzą Was wielkim szacunkiem. Medale te, są podziękowaniem za wszystko, co tak długo Państwo budowaliście jako małżeństwo i rodzina. Stanowią potwierdzenie, że wybrana przed laty droga była słuszna. Dzięki wytrwałości, wzajemnemu zrozumieniu, zgodnej pracy dla dobra rodziny, potrafiliście Państwo pokonać przeciwności losu, jakich nikomu nie szczędzi życie. Swój związek zbudowaliście na miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej, co pozwoliło Wam wytrwać razem tyle lat i teraz świętować z nami swój Jubileusz. Ciesząc się z Państwem tym rodzinnym świętem, chciałabym życzyć nieustającej miłości, zgody i radości na dalsze wspólne dni oraz kolejnych pięknych jubileuszy przeżytych w zdrowiu. Niech szczęście nigdy Państwa nie opuszcza, a radosny uśmiech towarzyszy Wam każdego dnia - mówiła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Lichoń.


Jubileusz złotych godów świętowali:

 1. Barbara i Witold Biedroniowie,
 2. Jolanta i Jacek Bolisęgowie,
 3. Urszula i Stanisław Brożynowie,
 4. Kazimiera i Józef Kościszowie,
 5. Jolanta i Władysław Królowie,
 6. Maria i Sebastian Mordarscy,
 7. Krystyna i Wojciech Najduchowie,
 8. Barbara i Antoni Ogórkowie,
 9. Monika i Andrzej Olesiakowie,
 10. Maria i Stanisław Pałkowie,
 11. Maria i Adam Ślipkowie,
 12. Krystyna i Józef Wiktorowie,
 13. Teresa i Janusz Zającowie,
 14. Bogusława i Andrzej Zielińscy.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować